Bc. Michal Novák

• Narozen v roce 1999, pevně věří, že vzorný syn své matky a otce. V Jablonném žije od narození.
  • Vzdělání: Absolvoval místní základní školu, poté studoval gymnázium a nyní dostudovává poslední rok magisterského studia na Masarykově univerzitě. Studuje historii a český jazyk pro učitele SŠ.
  • Místní samospráva: V místní samosprávě prozatím nepůsobil, ale dlouhodobě jak místní, tak celostátní politiku sleduje a rád by pro naše město něco udělal. Jako mladý člověk s vizí usadit se v našem městě by rád byl svěžím hlasem, který naslouchá zkušenějším, ale pokládá otázky, které by je možná nenapadly. Chtěl by také přiblížit spoluobčanům fungování města zevnitř.
  • Další aktivity: Jako brigádník pracoval v místní vodohospodářské firmě a také v nedalekém muzeu. Už od mládí se věnuje hokejbalu v nedalekém Letohradě. Pomáhal organizovat množství sportovních a náborových akcí, jako trenér se věnuje rozvoji mládeže jak na klubové, tak na celorepublikové úrovni. Na základní škole pomáhal rozjíždět školní parlament. Na univerzitě byl členem předmětové a oborové rady pro studium učitelství češtiny.
  • Zájmy: Zajímá se o regionální historii, má rád sport a čtení, především esejistiku všeho druhu.

"Jsem člověkem konsenzu a dohody, každý problém se dá vyřešit. Rád spolupracuji a nebojím se odpovědnosti. Chci posouvat naše malé město dál, a to primárně v oblasti sportu, školství a udržitelnosti (ekologické fungování města a jeho majetku)."