Jablonský Masopust 2022 byl parádní!

07.03.2022

Jablonský Masopust 2022 se uskutečnil v sobotu 19. února 2022 a přinesl veselí do celého města.

Věříme, že jste se následující ráno probudili se stejným pocitem jako my, a to, že se nám další ročník našeho masopustu vydařil. Příprava letošního masopustního veselí byla více než napínavá. Když jsme masopust plánovali, i ve dnech a těsně předtím, než to všechno vypuklo, chvílemi se zdálo, že ani nedáme dohromady základní masky. A když jsme v průvodu přicházeli na náměstí a tam bylo vskutku malinko lidí, říkali jsme si, že to asi ještě chtělo čas. Ano, chtělo, ale naštěstí jen pár minut, protože potom to zaplněné náměstí plné dalších lidí, nových masek a dětí bylo prostě úžasné.

Rádi bychom vám všem poděkovali za to, že do toho s námi pokaždé jdete, že nás nenecháváte samotné v tom, když někdo nemůže a když potřebujeme sehnat další masky, že vymýšlíte a šijete nové, zvete přátele, ať se přijdou podívat atd. To, co zmiňoval laufr Vašek do megafonu na první zastávce Na Výsluní u hřbitova, že se lidé setkávají, plánují, podporují se - to je přesně to, co chceme masopustem podporovat, a věříme, že se nám to alespoň trochu daří. Na zastávce u bytovek nad panelkou zaznělo, že je dobře, že se zapojují i "mladší" generace, že budeme mít nástupce. I když my všichni ještě mladí jsme 😉, jsme za to rádi.

Jablonský Masopust, to jsme my ze Sdružení pro Jablonné, to jsou naše rodiny, naši známí a všichni ti, kdo neváhají ochotně přiložit ruku k dílu a domluvit, vyrobit, zaskočit, ujmout se práce či role, kde je to potřeba. A pak se společně bavit a veselit. Děkujeme vám.

Děkujeme za podporu městu Jablonné nad Orlicí a Pardubickému kraji. Za vystoupení tanečnicím z jablonské ZUŠky, dětem z mateřské školky Nábřežní i věkově pestré 😉 skupině reprezentující mateřskou školku Hradisková. Za přípravu skvělého občerstvení děkujeme Andree a Petrovi Packovým, za tisk plakátů firmě Flexcon, za zajištění dodávky koblih panu Skalickému, koláčky upekla Lenka Grusová, jablka dodali Halbrštátovi, u občerstvení vás obsloužili Markéta, Káťa, Matěj, Šimon...

A již nyní si můžete do deníčků zapsat termín příštího Jablonského Masopustu: 18. února 2023.

za pořadatele, Sdružení pro Jablonné, Silva Serbousková

A to nejdůležitější, fotky. Klikněte sem pro zobrazení fotografií Lenky Pöselové.