Jablonský Masopust 2023

21.01.2023

Opět je tady Jablonský Masopust, a my Vás na něj srdečně zveme! V sobotu 18. února v 10 hodin dopoledne to všechno na náměstí vypukne...

Věřili byste, že novodobý Jablonský Masopust připravujeme už poosmé? Letošní ročník masopustní veselice se uskuteční v sobotu 18. února 2023. Tradičně v 10 hodin na náměstí dorazí průvod masek s koňskými povozy, vedený Jablonskou muzikou. Věříme, že i nový pan starosta bude masopustnímu veselí nakloněn, předá průvodu klíč od města a povolí mu obchůzku městem. Na náměstí se můžete těšit na program v podání dětí z MŠ a ZUŠ, i představení přítomných masek. 

Zabijačkové pochoutky a masopustní koblihy budou, jako vždy, pro Vás připraveny. Občerstvení si můžete užít přímo na náměstí nebo si ho odnést s sebou domů. 

Po 11. hodně se průvod vydá na obchůzku městem po obvyklé trase se zastávkami Na Výsluní - na parkovišti u hřbitova, na horním Výsluní, na Benátkách a nad panelkou U Stadionu, s cílem U Dubu. 

V 15 hodin pak v sále U Dubu přivítáme děti na Dětském maškarním reji. Těšit se můžete na zábavný program, tanec, hry i občerstvení.

Výzva pro Jabloňáky i přespolní!

Oblečte si masku, namalujte tváře, přidejte se k tanci a zpěvu, dejte si něco dobrého.  Zveme vás všechny, jednotlivce, rodiny, party, spolky, sportovní oddíly - zapojte se! Oprašte odložené masky a kostýmy, případně spíchněte nové, vyrobte alegorický vozík, či se jen tak připojte k veselici na náměstí či k průvodu kdekoliv po jeho trase městem. 

Těšíme se, těšte se s námi!