Jablonský Masopust 2024

26.01.2024

Opět je tady Jablonský Masopust a my vás na něj srdečně zveme! V sobotu 10. února 2024 v 10 hodin dopoledne to všechno na náměstí vypukne…

Tušíme, že už chystáte masky, chuťové pohárky ladíte na zabijačkové speciality a slaďoučké koblihy a už jenom čekáte na konkrétní informace k letošnímu masopustu. A tak jsme tady s nimi. Devátý ročník masopustní veselice se uskuteční v sobotu 10. února 2024. Účastníci průvodu mají sraz po deváté hodině U Dubu, odkud průvod masek s koňskými povozy, vedený Jablonskou muzikou, o půl desáté vyrazí směrem k náměstí. Tradičně v 10 hodin pak na náměstí začne masopustní program.

Věříme, že pan starosta bude i letos masopustnímu veselí nakloněn, předá průvodu klíč od města a povolí mu obchůzku městem.

Na náměstí se můžete těšit na program v podání dětí z MŠ a ZUŠ i představení přítomných masek. Jako vždy pro vás budou připraveny zabijačkové pochoutky a masopustní koblihy a koláče. Občerstvení si můžete užít přímo na náměstí nebo si ho odnést s sebou domů. Po 11. hodině se průvod vydá na obchůzku městem po obvyklé trase se zastávkami Na Výsluní – na parkovišti u hřbitova, na horním Výsluní, na Benátkách a nad panelkou U Stadionu, s cílem U Dubu. 

V 15 hodin pak v sále U Dubu přivítáme děti na dětském maškarním reji. Těšit se můžete na zábavný program, tanec, hry i občerstvení.

Vyzýváme Jabloňáky i přespolní! Oblečte si masku, namalujte tváře, přidejte se k tanci a zpěvu, dejte si něco dobrého. Zveme vás všechny, jednotlivce, rodiny, party, spolky, sportovní oddíly – zapojte se! Oprašte odložené masky a kostýmy, případně spíchněte nové, vyrobte alegorický vozík či se jen tak připojte k veselici na náměstí nebo k průvodu kdekoliv po jeho trase městem.

Svoji účast můžete potvrdit v události na Facebooku, kde pro vás zveřejˇňujeme další podrobnosti k akci.

Těšíme se, těšte se s námi!

organizátoři ze Sdružení pro Jablonné