Masopust jsme si užili...

25.02.2023

Jablonský Masopust 2023 byl parádní. Ačkoli předpověď počasí neslibovala sníh ani azuro, ale kapky vody padající z nebe, vyrazili jsme po ránu do průvodu a vyplatilo se to.

Desítky masek, těch tradičních i úplně nových - kupříkladu kostýmy z proslulé pohádky Mrazík - z dílny Hany Matyášové nenechaly nikoho chladným. Každý je musel vidět na vlastní oči. O tom nás přesvědčilo zaplněné náměstí, zcela nové tváře v průvodu z Jablonného a okolí, obdivované vystoupení dětí z Mateřské školky Hradisková pod vedením Anežky Krejsové, i na míru masopustu ušité vystoupení tanečnic ze tříd Zdeňka Hejzlara ze Základní umělecké školy Jablonné nad Orlicí.

Jablonská muzika hrála do kroku i k tanci, sousedé z Výsluní opět letos ukázali, že když se dají dohromady, levou zadní připraví skvělé pohoštění pro celý masopustní průvod. Občerstvení a nápoje byly pro účastníky průvodu připraveny i na horním Výsluní, pod Taclákem a U Stadionu. Děkujeme vám všem!

Mnozí si pochutnali na zabijačkových specialitách. Ty připravili Andrea a Petr Packovi. Masopustní koblihy zajistil a dovezl pan Skalický, tradiční koláčky upekla Lenka Grusová. Děkujeme!

Součástí Jablonského Masopustu je i odpolední dětský maškarní rej. S ním nám letos vydatně pomohly členky Rodinného centra Jablíčko, za což jim patří velký dík. Nejenže se podílely na výzdobě sálu a organizaci samotného průběhu akce, také oslovily dárce a získaly finanční a věcné dary pro tento karneval. Děkujeme dárcům: Elektra Pondělíček s.r.o., Zoo-Flora s.r.o., Eva Wágnerová, Podlahářství KALP, AHA-Color s.r.o., Dřevotvar družstvo, Marie Štrumlová, Hana Lorencová, Lékárna Hradisková s.r.o., HPBYTEX, s.r.o., Vinotéka - delikatesy.

Vymyslet můžeme cokoliv, na realizaci je potřeba spousta hlav a rukou. A proto bychom vám chtěli říci, že si vážíme podpory a spolupráce v jakékoliv podobě. Po letošním masopustu víme, že se některým z vás už teď hlavou honí podoba masky na příští rok i že se o některé úkoly budeme moci podělit s novými nadšenými dobrovolníky.

Děkujeme vám všem, kdo jste se jakýmkoliv způsobem zapojili, vytvořili báječnou atmosféru a potvrdili původní myšlenku vzniku Jablonského Masopustu - spojit (nejen) nás Jabloňáky, vytvořit společenskou akci, mít společné zážitky...

Tak za rok, 10. února 2024, na shledanou!

Prohlédněte si fotky z letošního masopustu! Za fotodokumentaci děkujeme naší dvorní fotografce Lence Pöselové.