Mgr. Tomáš Hermann

• Narozen v roce 1968, ženatý s Radkou, táta Matěje a Jakuba, kteří jej oslovují pouze přezdívkou "Jářek"..., v Jablonném žije od narození.
  • Vzdělání: Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně, magisterský obor - mediální a komunikační studia
  • Místní samospráva: Zastupitel v letech 2014 - 2018, již osmým rokem člen Komise sportovní a mládeže Rady města Jablonné n. Orl.
  • Pracovní zkušenosti: Dlouhou dobu se věnoval sportovní žurnalistce v Deníku Sport, a to jako vedoucí "sportovního oddělení" a vedoucí vydání. Působil také ve Výkonném výboru Klubu sportovních novinářů. V letech 2001 - 2016 byl zaměstnancem firmy OEZ, nejprve jako tiskový mluvčí a manažer značky, později jako vedoucí oddělení marketingu a komunikace. Nyní je "OSVČ" a pracuje pro Český svaz biatlonu, pro OEZ a působí i v rodinné firmě Elektrokomplet Hermann jako jeden z jednatelů.
  • Další aktivity: Společně s přáteli z klubu Atletiky při TJ v Jablonném a z Jablonské běžecké ligy pomáhá organizovat jeden z nejstarších bežeckých závodů v České republice Memoriál Quida Štěpánka, Horský běh Jablonné - Jamné - Suchý vrch, Mikulášský běh, nebo nově Jablonskou osmičku.
  • Zájmy, volný čas: Nejraději tráví čas v kruhu rodinném a s dobrým vínem, čte detektivky Dicka Francise, věnuje se turistice, cykloturistice, fotografování a cestování, které ho utvrdilo v tom, že i přes některé nedostatky žijeme na úžasném místě a ve skvělé zemi.

"Rád podpořím a přispěju k jakémukoliv smysluplnému rozvoji Jablonného, i když sport jako prostředek výchovy mládeže je pro mě prioritou."