Takový byl letošní Masopust...

15.02.2024

Masopustní veselí ovládlo Jablonné v sobotu 10. února 2024 a tradičně se těšilo velkému zájmu. Bylo také patřičně zdokumentováno...

Sobota 10. února 2024, to byl devátý Jablonský Masopust. Počasí jako malované - co víc jsme si mohli přát, komentují pořadatelé. Masky tradiční i zcela nové - obdiv sklidily postavy z Krkonošských pohádek v kostýmech z dílny Hanky Matyášové a Šest medvědů s Cibulkou, kteří neváhali sednout v Králíkách do vlaku a přijet na masopust do Jablonného nad Orlicí. 

Dopolední program s vystoupením dětí z Mateřské školy Hradisková a tanečnic ze Základní umělecké školy Jablonné nad Orlicí pod vedením Zdeňka Hejzlara přilákal množství Jablonských i přespolních. 

Průvod městem s koňskými povozy zastavil na tradičních zastávkách na parkovišti u hřbitova, kde se pod sladkým a slaným pohoštěním stoly téměř prohýbaly, dále u Serbousků na horním Výsluní a u bytovek U Stadionu. Následoval odpolední Dětský maškarní rej v sále U Dubu. To vše za doprovodu Jablonské muziky.

Spousta jídla, spousta lidí, spousta milých setkání, sluníčko, pohoda, veselí, radost... Tak shrnují atmosféru letošního Jablonského Masopustu pořadatelé. "Děkujeme všem, kdo se do letošní akce zapojili a pomohli s organizací, kdo fyzicky připojili ruce k dílu, těm, kdo oblékli kostým a spoluvytvářeli masopustní tradici. Všem, kdo upekli, uvařili, chleby namazali a průvod po jeho trase ve městě pohostili. Akci jsme si náramně užili," uzavírají organizátoři ze Sdružení pro Jablonné.

Fotografie z letošního Jablonského Masopustu naleznete ve fotogalerii.